TRAT1500P
TRAT1500P
Enlarge
For Reference Only
Part Number TRAT1500P
LIXINC Part # TRAT1500P
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 159MHZ DOME N FM PAN 2.3"
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TRAT1500P PCB Footprint and Symbol
TRAT1500P Specifications
Part Number:TRAT1500P
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Dome
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :159MHz
Frequency Group :VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :150MHz ~ 168MHz
Gain :0dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Panel Mount
Number of Bands :1
Power - Max :60 W