RO17102NM
RO17102NM
Enlarge
For Reference Only
Part Number RO17102NM
LIXINC Part # RO17102NM
Manufacturer Pulse Electronics
Category
Description RF ANT 1.9GHZ WHIP STR N MALE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RO17102NM PCB Footprint and Symbol
RO17102NM Specifications
Part Number:RO17102NM
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :GSM, WLAN
Features :-
Frequency (Center/Band) :1.9GHz
Frequency Group :UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :1.71GHz ~ 2.17GHz
Gain :2dBi
Ingress Protection :IP67
Mounting Type :Connector Mount
Number of Bands :1
Power - Max :50 W