ANT-868-HESM
ANT-868-HESM
Enlarge
For Reference Only
Part Number ANT-868-HESM
LIXINC Part # ANT-868-HESM
Manufacturer Linx Technologies
Category
Description 868MHZ HELICAL ANT SURFACE MNT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ANT-868-HESM PCB Footprint and Symbol
ANT-868-HESM Specifications
Part Number:ANT-868-HESM
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Helical
Applications :ISM, LPWA
Features :-
Frequency (Center/Band) :868MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :862MHz ~ 876MHz
Gain :5.6dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Surface Mount
Number of Bands :1
Power - Max :15 W