OMB.450.B03F21
OMB.450.B03F21
Enlarge
For Reference Only
Part Number OMB.450.B03F21
LIXINC Part # OMB.450.B03F21
Manufacturer Taoglas
Category
Description RF ANT 460MHZ WHIP STR N FEM
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models OMB.450.B03F21 PCB Footprint and Symbol
OMB.450.B03F21 Specifications
Part Number:OMB.450.B03F21
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :CDMA, LTE
Features :-
Frequency (Center/Band) :460MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :450MHz ~ 470MHz
Gain :3dBi
Ingress Protection :IP65
Mounting Type :Bracket Mount
Number of Bands :1
Power - Max :100 W