MA700.A.ABC.002
MA700.A.ABC.002
Enlarge
For Reference Only
Part Number MA700.A.ABC.002
LIXINC Part # MA700.A.ABC.002
Manufacturer Taoglas
Category
Description RF ANT 750MHZ/892MHZ DOME RP-SMA
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MA700.A.ABC.002 PCB Footprint and Symbol
MA700.A.ABC.002 Specifications
Part Number:MA700.A.ABC.002
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Dome
Applications :GLONASS, GPS, LTE
Features :LNA, Filter
Frequency (Center/Band) :750MHz, 892MHz, 1.588GHz, 1.9GHz, 2.4GHz, 5.5GHz
Frequency Group :Wide Band
Frequency Range :700MHz ~ 800MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.575GHz ~ 1.602GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5GHz ~ 5.9GHz