ANT5320LL24R2400A
ANT5320LL24R2400A
Enlarge
For Reference Only
Part Number ANT5320LL24R2400A
LIXINC Part # ANT5320LL24R2400A
Manufacturer Pulse Electronics
Category
Description RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ANT5320LL24R2400A PCB Footprint and Symbol
ANT5320LL24R2400A Specifications
Part Number:ANT5320LL24R2400A
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Chip
Applications :Bluetooth, WLAN, Zigbee™
Features :-
Frequency (Center/Band) :2.4GHz
Frequency Group :UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :2.408GHz ~ 2.492GHz
Gain :2.78dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Surface Mount
Number of Bands :1
Power - Max :1 W