W3920B0050
W3920B0050
Enlarge
For Reference Only
Part Number W3920B0050
LIXINC Part # W3920B0050
Manufacturer Pulse Electronics
Category
Description RF ANT 5.4GHZ FLAT CAB ADH 50M
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W3920B0050 PCB Footprint and Symbol
W3920B0050 Specifications
Part Number:W3920B0050
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Flat Patch
Applications :Wi-Fi
Features :Cable - 50mm
Frequency (Center/Band) :5.4GHz
Frequency Group :SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :4.9GHz ~ 5.925GHz
Gain :3dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Adhesive
Number of Bands :1
Power - Max :2 W