1005190F0-AA70L0075
1005190F0-AA70L0075
Enlarge
For Reference Only
Part Number 1005190F0-AA70L0075
LIXINC Part # 1005190F0-AA70L0075
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description ANTENNA ASSY, UWB68 F0 0075 MHF
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 1005190F0-AA70L0075 PCB Footprint and Symbol
1005190F0-AA70L0075 Specifications
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :PCB Trace
Applications :UWB
Features :Cable - 75mm
Frequency (Center/Band) :7.5GHz
Frequency Group :SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :6.5GHz ~ 8.5GHz
Gain :5.3dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Adhesive
Number of Bands :1
Power - Max :10 W