EXB144TN
EXB144TN
Enlarge
For Reference Only
Part Number EXB144TN
LIXINC Part # EXB144TN
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 146MHZ WHIP TILT TN CONN
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXB144TN PCB Footprint and Symbol
EXB144TN Specifications
Part Number:EXB144TN
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Tilt
Applications :General Purpose
Features :-
Frequency (Center/Band) :146MHz
Frequency Group :VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :144MHz ~ 148MHz