EXB150SFU
EXB150SFU
Enlarge
For Reference Only
Part Number EXB150SFU
LIXINC Part # EXB150SFU
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 156MHZ WHIP STR SFU CONN
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EXB150SFU PCB Footprint and Symbol
EXB150SFU Specifications
Part Number:EXB150SFU
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Whip, Straight
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :156MHz
Frequency Group :VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :150MHz ~ 162MHz