TRAB8063N
TRAB8063N
Enlarge
For Reference Only
Part Number TRAB8063N
LIXINC Part # TRAB8063N
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 836MHZ DOME NMO BASE MT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TRAB8063N PCB Footprint and Symbol
TRAB8063N Specifications
Part Number:TRAB8063N
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Dome
Applications :GSM
Features :-
Frequency (Center/Band) :836MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :806MHz ~ 866MHz
Gain :3dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Base Mount
Number of Bands :1
Power - Max :100 W