TRAB8213N
TRAB8213N
Enlarge
For Reference Only
Part Number TRAB8213N
LIXINC Part # TRAB8213N
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 850MHZ DOME NMO BASE MT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TRAB8213N PCB Footprint and Symbol
TRAB8213N Specifications
Part Number:TRAB8213N
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Dome
Applications :GSM
Features :-
Frequency (Center/Band) :850MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :821MHz ~ 896MHz
Gain :3dBi
Ingress Protection :-
Mounting Type :Base Mount
Number of Bands :1
Power - Max :100 W