LPS82403NT-61RTNM
LPS82403NT-61RTNM
Enlarge
For Reference Only
Part Number LPS82403NT-61RTNM
LIXINC Part # LPS82403NT-61RTNM
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 850MHZ/2.1GHZ MODULE CAB
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LPS82403NT-61RTNM PCB Footprint and Symbol
LPS82403NT-61RTNM Specifications
Part Number:LPS82403NT-61RTNM
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Module
Applications :CDMA, GSM
Features :Cable - 610mm
Frequency (Center/Band) :850MHz, 2.1GHz
Frequency Group :Wide Band
Frequency Range :824MHz ~ 894MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Gain :2.39dBi, 5.48dBi
Ingress Protection :IP67
Mounting Type :Panel Mount
Number of Bands :2
Power - Max :10 W