DCE8658PRFSMF
DCE8658PRFSMF
Enlarge
For Reference Only
Part Number DCE8658PRFSMF
LIXINC Part # DCE8658PRFSMF
Manufacturer TE Connectivity Laird
Category
Description RF ANT 868MHZ PANEL SMA FEM CHAS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DCE8658PRFSMF PCB Footprint and Symbol
DCE8658PRFSMF Specifications
Part Number:DCE8658PRFSMF
Brand:Texas Instruments
Antenna Type :Panel
Applications :-
Features :-
Frequency (Center/Band) :868MHz
Frequency Group :UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :865MHz ~ 870MHz
Gain :8.5dBic
Ingress Protection :IP67
Mounting Type :Chassis Mount
Number of Bands :1
Power - Max :10 W