A2F1ASQ24VDC1.9R
A2F1ASQ24VDC1.9R
Enlarge
For Reference Only
Part Number A2F1ASQ24VDC1.9R
LIXINC Part # A2F1ASQ24VDC1.9R
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A2F1ASQ24VDC1.9R PCB Footprint and Symbol
A2F1ASQ24VDC1.9R Specifications
Part Number:A2F1ASQ24VDC1.9R
Brand:Texas Instruments
Coil Current :79.2 mA
Coil Type :Non Latching
Coil Voltage :24VDC
Contact Form :SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :40 A
Features :Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :Chassis Mount
Must Operate Voltage :16.8 VDC
Must Release Voltage :2.4 VDC
Operate Time :7 ms
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C
Product Status :Active
Release Time :5 ms
Switching Voltage :75VDC - Max