CB1F-D-24V
CB1F-D-24V
Enlarge
For Reference Only
Part Number CB1F-D-24V
LIXINC Part # CB1F-D-24V
Manufacturer Panasonic
Category
Description RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CB1F-D-24V PCB Footprint and Symbol
CB1F-D-24V Specifications
Part Number:CB1F-D-24V
Brand:Texas Instruments
Coil Current :75 mA
Coil Type :Non Latching
Coil Voltage :24VDC
Contact Form :SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :20 A
Features :Diode, Sealed - Flux Protection
Mounting Type :Socketable
Must Operate Voltage :14 VDC
Must Release Voltage :2.4 VDC
Operate Time :15 ms
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Product Status :Obsolete
Release Time :-
Switching Voltage :28VDC - Nom