R47-1D15-110
R47-1D15-110
Enlarge
For Reference Only
Part Number R47-1D15-110
LIXINC Part # R47-1D15-110
Manufacturer NTE Electronics, Inc.
Category
Description RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 110V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models R47-1D15-110 PCB Footprint and Symbol
R47-1D15-110 Specifications
Part Number:R47-1D15-110
Brand:Texas Instruments
Coil Current :-
Coil Insulation :-
Coil Type :-
Coil Voltage :110VDC
Contact Form :SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :-
Contact Rating (Current) :15 A
Features :-
Mounting Type :-
Must Operate Voltage :-
Must Release Voltage :-
Operate Time :-
Operating Temperature :-10°C ~ 55°C