R10-14A10-24F
R10-14A10-24F
Enlarge
For Reference Only
Part Number R10-14A10-24F
LIXINC Part # R10-14A10-24F
Manufacturer NTE Electronics, Inc.
Category
Description RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models R10-14A10-24F PCB Footprint and Symbol
R10-14A10-24F Specifications
Part Number:R10-14A10-24F
Brand:Texas Instruments
Coil Current :-
Coil Insulation :-
Coil Type :-
Coil Voltage :24VAC
Contact Form :3PDT (3 Form C)
Contact Material :-
Contact Rating (Current) :10 A
Features :-
Mounting Type :-
Must Operate Voltage :-
Must Release Voltage :-
Operate Time :24 ms
Operating Temperature :-30°C ~ 50°C