G3VM-601FR(TR05)
G3VM-601FR(TR05)
Enlarge
For Reference Only
Part Number G3VM-601FR(TR05)
LIXINC Part # G3VM-601FR(TR05)
Manufacturer Omron Electronic Components
Category
Description SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-600V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models G3VM-601FR(TR05) PCB Footprint and Symbol
G3VM-601FR(TR05) Specifications
Part Number:G3VM-601FR(TR05)
Brand:Texas Instruments
Circuit :SPST-NO (1 Form A)
Load Current :600 mA
Mounting Type :Surface Mount
On-State Resistance (Max) :2 Ohms
Output Type :AC, DC
Product Status :Active
Supplier Device Package :8-SMD
Termination Style :Gull Wing
Voltage - Input :1.64VDC
Voltage - Load :0 V ~ 600 V