G3VM-101HR1
G3VM-101HR1
Enlarge
For Reference Only
Part Number G3VM-101HR1
LIXINC Part # G3VM-101HR1
Manufacturer Omron Electronic Components
Category
Description SSR RELAY SPST-NO 2A 0-100V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models G3VM-101HR1 PCB Footprint and Symbol
G3VM-101HR1 Specifications
Part Number:G3VM-101HR1
Brand:Texas Instruments
Circuit :SPST-NO (1 Form A)
Load Current :2 A
Mounting Type :Surface Mount
On-State Resistance (Max) :70 mOhms
Output Type :AC, DC
Product Status :Active
Supplier Device Package :6-SOP
Termination Style :Gull Wing
Voltage - Input :1.33VDC
Voltage - Load :0 V ~ 100 V