G3VM-351AY1
G3VM-351AY1
Enlarge
For Reference Only
Part Number G3VM-351AY1
LIXINC Part # G3VM-351AY1
Manufacturer Omron Electronic Components
Category
Description SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-350V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models G3VM-351AY1 PCB Footprint and Symbol
G3VM-351AY1 Specifications
Part Number:G3VM-351AY1
Brand:Texas Instruments
Circuit :SPST-NO (1 Form A)
Load Current :100 mA
Mounting Type :Through Hole
On-State Resistance (Max) :35 Ohms
Output Type :AC, DC
Product Status :Active
Supplier Device Package :4-DIP
Termination Style :PC Pin
Voltage - Input :1.27VDC
Voltage - Load :0 V ~ 350 V