G3VM-401G1
G3VM-401G1
Enlarge
For Reference Only
Part Number G3VM-401G1
LIXINC Part # G3VM-401G1
Manufacturer Omron Electronic Components
Category
Description SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models G3VM-401G1 PCB Footprint and Symbol
G3VM-401G1 Specifications
Part Number:G3VM-401G1
Brand:Texas Instruments
Circuit :SPST-NO (1 Form A)
Load Current :100 mA
Mounting Type :Surface Mount
On-State Resistance (Max) :35 Ohms
Output Type :AC, DC
Product Status :Active
Supplier Device Package :4-SOP
Termination Style :Gull Wing
Voltage - Input :1.27VDC
Voltage - Load :0 V ~ 400 V