AQB2A2-T18/30VDC
AQB2A2-T18/30VDC
Enlarge
For Reference Only
Part Number AQB2A2-T18/30VDC
LIXINC Part # AQB2A2-T18/30VDC
Manufacturer Panasonic
Category
Description SSR RELAY SPST-NO 2A 75-250V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AQB2A2-T18/30VDC PCB Footprint and Symbol
AQB2A2-T18/30VDC Specifications
Part Number:AQB2A2-T18/30VDC
Brand:Texas Instruments
Circuit :SPST-NO (1 Form A)
Load Current :2 A
Mounting Type :Through Hole
On-State Resistance (Max) :-
Output Type :AC
Package / Case :4-SIP
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :4-SIP
Termination Style :PC Pin
Voltage - Input :18 ~ 30VDC
Voltage - Load :75 V ~ 250 V