BSPH2A24D24LVR
BSPH2A24D24LVR
Enlarge
For Reference Only
Part Number BSPH2A24D24LVR
LIXINC Part # BSPH2A24D24LVR
Manufacturer Eaton
Category
Description 24V HYBRID DIN LV SPD REMOTE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BSPH2A24D24LVR PCB Footprint and Symbol
BSPH2A24D24LVR Specifications
Part Number:BSPH2A24D24LVR
Brand:Texas Instruments
Approval Agency :CE, KEMA-KEUR
Current - Discharge (Max) (8/20µS) :2 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :1 kA
Current - Short Circuit Rating (SCRR) :6 kA
Features :Remote Signaling Contacts
Form :Base + Module
Mounting Type :DIN Rail
Number of Poles :2
Operating Temperature :-40°C ~ 80°C
Product Status :Active
Type :Type 3
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :30VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :630 V